Bizony, a címben szereplő kérdésre a válasz szinte biztosan az, hogy: IGEN!
A kiberbiztonsággal kapcsolatos munkák ugyanis az elmúlt években egyre fontosabb és hangsúlyosabb szerepet kaptak, sőt, egyesek viccesen azt is mondják, hogy hamarosan ezt tekinthetjük majd az IT-jellegű munkák IT-jának.
Miért fontos a kiberbiztonság?
Ahogy egyre több eszköz csatlakozik az internethez, úgy válik mind hangsúlyosabbá a kiberbiztonság.
Elmúlt már az az idő, amikor csak néhány weblap kóborol odafent, a háló sűrűjében: az intelligens otthonok (vagyis a dolgok internete) térnyerésével, a felhőszolgáltatásokkal, a különböző gaming platformokkal és a közösségi médiával lényegében minden egyes nappal nő a kockázat, és nő a veszély.
Minden és mindenki fent van a neten; az is, aki sokat veszíthet egy-egy biztonsági réssel (cégek, hivatalok), és persze az is, akinek saját bevallása szerint nincs takargatni- és félnivalója.
Folyamatos készenlét
A véget nem érő ellenőrzés, a rendszerek biztonságának szkennelése az egyik legnagyobb munka, amit az IT-ben el lehet képzelni.
Éppen ezért a kiberbiztonságban jártas szakemberek hiánya az egyik legnagyobb veszélyforrás, legalábbis ezt állítja Garry Barnes, az ISACA (Information Systems Audit and Control Association) alelnöke, aki szerint a kockázatok kezelése és a veszély elhárítása mindennapos feladat.
Mivel még közel sincs elég szakember, ezért a közeljövő egyik legnagyobb kihívása egyértelműen az lesz, hogy kitöltsék a réseket, és hogy felkészítsék a szakembereket a közelgő időszakok trendjeire.
Jövedelmező álláslehetőség
Ennek viszont megvan a maga előnye is: a kiberbiztonság elképesztően jövedelmező álláslehetőséget kínál azoknak, akik belőle szeretnének megélni. Ennek nemcsak a mostani szakemberhiány az egyik oka, hiszen fontos szerepet játszik a feladattal járó kiemelt felelősség is.
És hogy mire számítsunk 2016-ban? Az online technológiák használata folyamatosan bővül, a dolgok internete fejlődik és hódít, ezért készüljünk arra, hogy néhány támadás a tradicionálisnak még nem mondható platformok felől ér minket. Vagyis az okoseszközök és a gaming platformok irányából.
A kérdés csupán az: fel tudunk-e erre készülni?
0 hozzászólás